Start Uroda i Zdrowie W bikini bez niespodzianek


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

W bikini bez niespodzianek

AddThis Social Bookmark Button

sięPodczas jesienno-zimowych miesięcy, masa naszego ciała wzrasta często nawet o kilka kilogramów. Fałdki i brzuszek to niechciane pamiątki z tamtego okresu, których z pewnością nie chcemy zabierać ze sobą na wakacje. Dzięki kilku prostym zasadom możemy ułatwić sobie pierwszą w tym roku przymiarkę ulubionego bikini.


Jak co roku, czerwiec to czas kiedy rozpoczynamy poszukiwania odpowiedniego sposobu na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Trudno znaleźć skuteczną i uniwersalną metodę walki z „zimowym brzuszkiem”, jednak stosując właściwe, dietetyczne reguły, możemy sobie ją zdecydowanie ułatwić. – Podczas diety często zapominamy, że oprócz skrupulatnego liczenia kalorii, warto dbać o składniki, które mogą pomóc nam szybciej pozbyć się niechcianych kilogramów.. Takimi pomocnikami są m.in. błonnik znajdujący się w produktach zbożowych, warzywach, owocach oraz przeciwutleniacze, których źródłem jest np. zielona herbata – podpowiada Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracujący z firmą Good Food. Sprawdźmy co jeszcze możemy zrobić, aby ułatwić sobie tegoroczną dietę.


Wyznacz swój rytm
Największym błędem, jaki popełniamy, kiedy decydujemy się na dietę, jest wprowadzanie rewolucyjnych zmian w naszym życiu. Jeśli chcemy, aby kuracja odchudzająca miała szansę na powodzenie, powinna być odpowiednio dopasowana do naszego trybu życia i upodobań. Kiedy dodamy do codziennego menu niskokaloryczną potrawę, której nie lubimy lub zaplanujemy uprawianie zbyt męczącego sportu, szybko się zrazimy i nasze dobre chęci spełzną na niczym. Dlatego postarajmy się dostosować plan odchudzania do rytmu naszego dnia i indywidulanych potrzeb. – Pamiętajmy, że każda dieta powinna być zrównoważona i musi spełniać wymagania konkretnego człowieka – podpowiada Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracujący z firmą Good Food producentem Extra Cienkich wafli ryżowych. – Nie powinniśmy się głodzić, ponieważ nasz organizm potrzebuje wszystkich składników pokarmowych, takich jak węglowodany, białka oraz tłuszcze. Odpowiedni poziom tych składników w diecie pozwoli zachować dobre samopoczucie i zdrowie – dodaje ekspert.

 

się


Przełam rutynę
Stały harmonogram diety szybko może stać się monotonny i nudny. Dlatego warto zarówno do kuchni, jak i codziennych ćwiczeń wprowadzać wciąż nowe i ciekawe elementy. – Jasne pieczywo zamieńmy na ciemne. Wprowadźmy w ramach urozmaicenia wysokobłonnikowe pieczywo chrupkie.– doradza Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracujący z firmą Good Food. – Niech naszą przekąską w ciągu dnia staną się świeże owoce, warzywa czy wafle ryżowe. mówi ekspert. Jeśli codziennie rano biegamy, starajmy się co jakiś czas zmieniać utartą trasę na nową, jeszcze nieznaną. Walcząc z rutyną, możemy również przygotowywać różne zestawy ćwiczeń, przeznaczonych do kształtowania innych partii ciała. Dzięki temu nie tylko przełamiemy monotonię, ale również zadbamy o nasz organizm kompleksowo.

 


Uwierz w siłę motywacji
Dobra motywacja to klucz do sukcesu podczas odchudzania. Nie ma nic bardziej mobilizującego niż wizja beztroskiego leniuchowania na plaży. Jeśli jednak chcemy dodać sobie więcej siły do stawienia czoła zbędnym kilogramom, poszukajmy „dietetycznej grupy wsparcia”. Niezależnie od tego, czy będą to nasi najbliżsi znajomi, czy niedawno poznane koleżanki z forum internetowego, warto skorzystać z ich dobrego słowa. Utrzymując kontakt z osobami, które tak jak my są na diecie będziemy mogli wymieniać się przepisami czy opiniami o popularnych fitness clubach. Gdy uda się nam pozbyć pierwszych niechcianych kilogramów, a zeszłoroczna sukienka zacznie na nas pasować, będziemy dodatkowo zmotywowani do dalszej walki ze zbędnymi kilogramami..

 

się


Doceniaj małe przyjemności
Ostatnim sposobem na ułatwienie przedwakacyjnej diety jest sprawianie sobie małych przyjemności. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem sportu, jaki będziemy uprawiać, zdecydujmy się na tę dyscyplinę, która naprawdę sprawia nam przyjemność. Przed treningiem przygotujmy składankę ulubionej, pozytywnej muzyki, mobilizującej do jeszcze intensywniejszych ćwiczeń. Wchodząc do kuchni nie skupiajmy się jedynie na podliczaniu kaloryczności poszczególnych produktów. Warto celebrować przygotowywanie
i spożywanie posiłków oraz dbać o równowagę odpowiednich składników. – Pamiętajmy, że podczas jedzenia liczą się nie tylkowalory zapachowe, a co za tym idzie odczucia smakowe. Ważny jest także wygląd przygotowywanych posiłków– podpowiada Małgorzata Zdrojewska. Dlatego postarajmy się o estetyczną oprawę przyrządzanych dań,  a także o odpowiednie nakrycie stołu, przy którym jemy.

się

 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: